MOVING SUNPARK
УКР
УКР
РУС

Як перевезти акваріум

Що потрібно знати щоб перевезти акваріум

     Як ми вже писали раніше квартирний переїзд або переїзд офісу витівки звичайно не з легких, але цілком здійсненних. Звичайно, якщо Ви знайомі з деякими нюансами перевезення тих чи інших побутових предметів чи речей. Часто, на тлі спільної організації процесу переїзду в цілому, Ви стикаєтеся з ситуацією, яка потребує додаткових сил, уваги та навичок від Вас особисто, або від персоналу, який Ви найняли для здійснення мувінгу. Однією з таких ситуацій є перевезення акваріума.


Перевозка аквариума в киеве sun park moving автоаквариум аквариум на колесах фото

Які існують ризики при перевезенні акваріума

1) Найважливішим питанням є питання збереження життя Ваших вихованців.
2) Окрім іншого, важливим є психологічний стан рибок під час та після переїзду. Для багатьох особин стресом є перестановка акваріума навіть усередині одного приміщення чи кімнати, не кажучи вже про масштабну зміну «координат проживання». Часто переїзди закінчуються для рибок змінами у поведінці, неадекватності чи навіть виявляються у вигляді захворювань.
3) Доставити акваріум на нове місце також непросто. Ризик розбити тендітний предмет зі скла дуже великий. Особливо небезпечно проводити перевезення акваріума в холодну пору року, коли низькі температури сприяють виникненню тріщин при найменшому неправильному зіткненні будь-яких предметів зі стінками акваріума, що перевозиться.

Рекомендації щодо створення оптимальних умов для рибок під час переїзду або перевезення акваріума

А) Проаналізуйте власником якого виду рибок Ви: 
-  тепловодні морські жителі лояльніші до переїзду в теплу пору року при діапазоні температур між 23-29 г.ц.
- у свою чергу, холодноводні види та особини «скажуть Вам спасибі», якщо Ви віддасте перевагу погоді холодніші для перевезення їх акваріума, температура 12-18 г.ц. їх цілком би влаштувала


Б) Також, не зайвим буде подбати про створення спеціальних умов обмеження видимості та світла для рибок. Приказка «Менше знаєш – міцніше спиш» швидше за все рибкам звідкись знайома. Якщо малорозмірним побратимам переїзд обходиться порівняно без проблем і наслідків, то більші рибки і акваріумні гіганти в цьому питанні менш зговірливі і дуже примхливі. Тому, подбайте про те, щоб створити відповідні умови освітлення при їх переїзді, за допомогою спеціальних контейнерів із пінопласту або світлонепроникної плівки. Також, цей захід дозволить знизити обмін речовин живих істот. Вірним рішенням стане також намір не годувати рибок за добу до переїзду (якщо риби великі, то правильним буде не годувати їх кілька днів), а також здійснення випорожнення кишечника рибок за 2-3 години до початку перевезення, за допомогою процедури їх розміщення у свіжій воді з температурою до 3-х градусів нижче за звичну. У перевізні ємності, відра з кришками або пакети, рибок варто садити лише перед перевезенням, не раніше. Т.к. Перевізна ємність в більшості випадків дуже невеликих розмірів і подача повітря, а також циркуляція і зміна води проблематична, то існує ризик отруєння рибок власними відходами життєдіяльності, тому рекомендації, зазначені вище, носять якщо не винятковий, то дуже важливий характер.


Інструменти, ємності та предмети необхідні

для успішного перевезення акваріума


Більшість підручних засобів, які вам можуть знадобитися під час перевезення акваріума, ми представили у вигляді таблички.

 1.  Сачок (пропорційний рибі, вона повинна поміщатися в нього повністю)

Приступати до виловлювання рибок варто лише після очищення акваріума від сторонніх предметів декору та рослин, а також здійснення сифону.

 2.  Пакети для перевезення дрібних риб і відра з кришками, що щільно закриваються, для великих При тривалих переїздах або перевезенні великих особин, щоб уникнути загибелі вихованців заздалегідь, подбайте про аерацію. Своєчасна подача кисню для рибок, запорука того, що ніхто не засмучуватиметься в найближчому майбутньому.
 3. Місткість для перевезення води Половину обсягу «старої» води з Вашого акваріума, після перевезення Ви відразу долиєте на новому місці.
 4. Ємність для перевезення ґрунту  Виймати ґрунт із акваріума чи ні кожен вирішує самостійно. Якщо акваріум великих розмірів, то вилучення грунту обов'язково, т.к. Ця процедура знизить ризик його розбиття під власною вагою.
 5. Пакети для рослин Рослини акуратно вилучаються з акваріума і кладуться в пакет із мінімальною кількістю води, іноді рослини додатково обволікають газетним папером для уникнення парового ефекту від сонячних променів.
 6. Упаковка для перевезення акваріума   Картонна коробка потрібного розміру. Додатково не завадить прокладання пінопласту по всьому периметру акваріума. Також можна покласти усередину папір або повітряно-пухирчасту плівку. Все дбайливо скласти в коробку та заклеїти скотчем .
 7.  Відстійна вода  Якщо є можливість, подбайте про наявність відстояної води на новому місці завчасно. Виконайте її набір і надайте достатній час на відстій, адже після перевезення більша частина акваріума заллється саме нею.
 8. Коробки та пакети для перевезення обладнання Фільтр, компресор, обігрівач для акваріума та інше наявне обладнання відключіть та акуратно вилучіть з акваріума. Після чого ретельно промийте і запакуйте для транспортування, бажано в одному місці, з огляду на крихкість обладнання.
 9. Шланг для зливу води Частину води з акваріума Вам доведеться злити в каналізацію, для цього і потрібен шланг, а також знання правил судин, що сполучені. Виженіть повітря зі шланга і вода виллється мимоволі.
 10. Коробки та пакети для перевезення елементів декору  Дістаньте замки, штучні корали, скрині, кораблики, аквалангістів та інші скарби вашого акваріума. Щоб прибрати наліт, Ви можете додатково замочити їх у розчині білизни.
 11. Стрейч-плівка для перенесення акваріума Ця плівка вбереже акваріум від подряпин на його стінках після перевезення, сколів на стиках та в кутах.
 12. Пінопласт як амортизуюча підставка під акваріум  Пінопласт може знадобитися у двох випадках: якщо акваріум досить важкий або вантажникам необхідний відпочинок або зміна обхвату, що спричиняє особливе опускання акваріума на підлогу, а також, при безпосередньому транспортуванні, пінопласт краще підстелити під акваріумом на поверхні кузова фургона.


Механізм дій під час перевезення акваріума
1) Зливаємо частину води з акваріума за допомогою шланга у відповідні ємності, в яких Ви плануєте перевозити цю воду і в подальшому використовувати для адаптації риб на новому місці.
2) Відключаємо все електроустаткування
3) Сифонимо ґрунт і виливаємо частину води в каналізацію
4) Дістаємо рослини та готуємо їх до перевезення (див. таблицю)
5) Ловимо рибок у невеликому обсязі води, що залишилася, і розподіляємо по ємностях (пакетах, ведрах) для транспортування. Зливаємо всю воду.
6) Вилучаємо ґрунт, якщо його багато і перенесення з ним підвищує ризик биття акваріума. Якщо його трохи і маленький акваріум можна грунт залишити всередині акваріума. Грунт рекомендують не промивати, щоб максимально зберегти органіку, яка в ньому накопичилася, що допоможе загальній адаптації рибок на новому місці, а також збалансує біопроцеси всередині акваріуму.
7) Можете повністю помити акваріум (такі випадки нечасто)
8) Упаковка в плівку, коробку, обкладання з усіх боків пінопластом або іншими засобами
9) Завантаження акваріума в кузов авто. Перенести акваріум до 650 л у стані 2 вантажники. Бувають акваріуми великих розмірів для перенесення яких використовують персонал 4-10 осіб. Також часто додатково вантажники використовують спеціальні присоски для забезпечення максимальної безпеки та зручності.
10) Перевезення в кузові авто з максимальним дотриманням правил обережності (інформація в таблиці). Обкладення коробки по периметру матеріалами, що перешкоджають «ковзанню» коробки з акваріумом на кузові автомобіля. Кріплення та фіксація.
11) Вивантаження, занесення та встановлення на новому місці
12) Повертаємо ґрунт в акваріум, якщо попередньо його діставали. Повертаємо на місця декор, а також рослини, додаємо трохи води (до 5 см), щоб коріння почало повертатися до життя.
13) Заповнюємо акваріум старою водою щонайменше до половини. Доливаємо свіжу воду до необхідного обсягу, але не більше за обсяг старої води, яку ми привезли з собою.
14) Попередня підготовка рибок до запуску в акваріум: з ємностей в яких знаходилися рибки під час перевезення вилийте третину води і залийте простір, що звільнився, водою з Вашого акваріума (вийшла водою після змішування старої акваріумної води зі свіжою) далі зануріть ємність з риб температури та градус усередині ємності з рибками вирівнявся із градусом акваріумної води. Через 15-35 хвилин злийте ще третину води з ємності з рибками і додайте поточну акваріумну воду. Повторіть процедуру ще раз.
Перевозка аквариумов в Киеве sun park moving красная рыбка-авто фото
     Коли температурний режим обох довкілля та приблизний хімічний склад води в обох ємностях на Ваш погляд буде однаковий – можете сміливо випускати рибок у новий акваріум.
15) Завантажте та підключіть все необхідне обладнання.
16) Мутність води пропаде, це пов'язано в першу чергу з тим, що грунт був потривожений. час та паралельна робота фільтра приведе стан води до норми протягом 1 дня.
17) Якщо загального обсягу води виявилося недостатньо, то поступово доливайте воду і наступні дні у невеликих кількостях
18) Впоратися зі стресом після переїзду Вашим рибкам допоможуть вітаміни, не забувайте про дозування і не перестарайтеся.
     Удачі вам!
Поділіться цікавою статтею про перевезення акваріума
та інших секретах мувінгу в соцмережах :